Petice občanů a cenzura vyjádření žďárského starosty Mrkose

Nespokojení občané doručili městu Žďár nad Sázavou petici k novému logu města. Logo město mění po sedmi letech, což je poměrně krátký okamžik. Tak často jako město Žďár nad Sázavou nemění logo ani uskupení Žďár Živé město, jehož je starosta Martin Mrkos představitelem.

Vyjádření starosty Mrkose bleskově po jeho odpovědi zmizelo ze sociálních sítí, dnes není k dohledání ani původní vyjádření. Odstranění reakce starosty Mrkose i příspěvku na který reagoval ve veřejné diskusní skupině „Město Žďár nad Sázavou“ ukazuje eleganci a noblesu místní cenzury. Snaha ukončit jakoukoliv diskusi o nutnosti výměny loga i stylem cenzury jen ukazuje, jak je radním města nepříjemné se vyjadřovat k celému problému. A tak se vedení města tváří, že to problém není.

„Nemáme patent na pravdu – ten nemá nikdo – ani radní, ani městský úřad nebo kdokoli z občanů. Ale jako občané máme nárok a právo podílet se na rozhodnutích, která jsou pro naše město zásadní a budou určovat jeho tvář na řadu dalších let. Volíme si své zástupce – a právě proto je legitimní, aby nám naslouchali po celé jejich funkční období. Vhozením lístku do urny vše začíná, nikoliv končí. Proto jsme tu, aby ti zvolení, kteří si to nemyslí, začali uvažovat a jednat opačně. Jako občanská iniciativa zastupujeme vás, občany města Žďáru,“ stojí v prohlášení na webových stránkách.

Na záměr změnit logo města nebyli občané města nijak předem upozorněni, pouze byla oznámena. A tehdy se objevila petice s podpisy místních občanů. Petice byla projednána radními města, jenže starosta Mrkos neměl ani čas informovat o tom, jak byla petice projednána. Z tiskové konference spěchal starosta Mrkos s omluvou na další jednání.

Zmínka o situaci kolem osudu petice na radnici zmizela z veřejné facebokové skupiny Město Žďár nad Sázavou ihned po vyjádření starosty města. Dnes už si nejde přečíst ani názor starosty Mrkose ani příspěvek. Pro diskusi s vedením města jaksi není žádoucí prostor. Je věcí starosty Mrkose, aby si povšiml vypínání možnosti reagovat na jeho příspěvky.

Pokud bude mít starosta města Žďár nad Sázavou Martin Mrkos čas, bude možné se jej zeptat, zda-li má dostatek času naslouchat hlasu občanů města. Mohl by si také povšimnout, jak skvěle funguje cenzura na sociálních sítích. Možnost reakce na příspěvek starosty jaksi není. Nejdříve jsou vypnuty komentáře, pak zmizí celý příspěvek. Vítejte ve Žďáru nad Sázavou, kde můžete neomezeně souhlasit s názory města, ale okamžitě bude ukončena diskuse, která se nelíbí neznámému cenzorovi. Pravidla jsou jedna věc, cenzura věcí jinou.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů