Petiční výbor? „Jen jsem chtěl nastartovat diskusi,“ prohlásil Homolka

Silný společenský rozruch na sociálních sítích vyvolala slova místního patriota Jaroslava Homolky o založení petičního výboru pro místní referendum o Horácké multifunkční aréně.

¨“Již se zakládá petiční výbor, myslím, že se sežene dost podpisů k vyhlášení referenda a to pak bude závazné. Když nemají zastupitelé rozum, tak ho snad budou mít občané,“ napsal Homolka.

Jaroslav Homolka je zakladatelem uskupení Jihlava srdcem, které se ale nedostalo do místního zastupitelstva. Homolkova slova vyvolala ostrou diskusi, kterou nečekal ani sám autor.

„Jen jsem chtěl nastartovat diskusi,“ řekl Homolka s tím, že nečekal tak silnou odezvu. Homolku podle jeho slov překvapilo množství pozitivních reakcí, že nevylučuje pokračování v myšlence místního referenda o výstavbě hokejové arény.

„Je to právo každého uplatňovat demokratické nástroje, které jako společnost máme. V případě referenda k Horácké multifunkční aréně si však spíše myslím, ze je to pokus o revokaci volebního výsledku, protože arena byla předmětem programu všech stran a tedy dle mého názoru již referendum proběhlo. Tady nejsme u soudu, ale je potřeba respektovat že někdo dostal mandát čtyři roky voliče zastupovat a pracovat pro ně. Za čtyři roky bude vystaven účet a je klidně možné, ze pak zájmy občanů města bude zastupovat pan advokát,“ prohlásil manažer výstavby hokejové arény a předseda jihlavské ODS David Beke.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů