„Česko zpívá koledy“ narazilo ve Žďáru nad Sázavou na odpor církve

Na více než stovce míst České republiky se po dvou letech koná kulturní akce „Česko zpívá koledy. Na Třebíčsku se bude zpívat například v Náměšti nad Oslavou, v Želetavě či v Čechtíně. Letos zazní Českem šest vánočních písní: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Jak jsi krásné, neviňátko a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Ve Žďáru nad Sázavou se akce konat nebude, podle vyjádření vedoucího odboru kultury místní radnice Petra Sedláka jsou proti místní představitelé církví, protože zpěv koled nepatří do doby adventní ale až vánoční. „Proto i při rozsvícení vánočního stromu koledy neuslyšíte,“ informoval Sedlák.

Město Žďár nad Sázavou zrušilo i tiskovou konferenci, představitelé vládnoucí koalice tak unikají před možností vysvětlit postoj vedení města ke společnému zpěvu koled na náměstí.

Vedoucí odboru školství místní radnice Petr Sedlák dokonce vyjádřil i osobní lítost.“ Byť je mi to líto, nezapojujeme se ani do zmiňované akce, Žďár je v tomto ohledu specifický a mně nezbývá než respektovat názory zástupců církví,“ dodal Sedlák.Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů