Piráti tutlají napadení své zastupitelky

Citlivá záležitost. To je stanovisko jihlavské předsedkyně Pirátů Evy Novákové k napadení místní zastupitelky Miroslavy Berkové. Piráti zaštiťují další politickou činnost skupiny místních aktivistů zvaných Fórum Jihlavy vedených primátorkou Karolínou Koubovou.

Na konci srpna se stal na jihlavském náměstí jakýsi incident, po kterém musela zastupitelka Berková vyhledat lékařské ošetření. Následně učinila i výpověď do policejního protokolu.

A zbytek je pro Piráty citlivou záležitostí. Místní politika se dostala na nové dno: rozdupání stánku Strany přímé demokracie v předvolební kampani před čtyřmi lety trumflo napadení zastupitelky města před letošními místními volbami. Úroveň politické kultury jihlavské politiky rychle klesá níž a níž.

Výkřik mluvčího Pirátů Jiřího Svobody „Násilí do politiky nepatří!“ je pak další snahou Pirátů zachránit, co se ještě zachránit dá. Piráti mizí z jihlavské politiky neuvěřitelně rychle, nastupuje Fórum Jihlava. Před čtyřmi lety Fórum Jihlava bylo ještě pod křídly Starostů a Nezávislých, než se oba subjekty úplně rozešli.

Nové dno jihlavské politiky je fyzické násilí mezi zastupiteli: Co mohla zastupitelka Berková říci Miroslavu Tomancovi a tím ho vyprovokovat k fyzickému napadení? Proč vyhledala lékařské ošetření a vypovídala na Policii ČR? Jaké informace dostala o celém incidentu primátorka města?

Piráti budou muset vysvětlit pokusy ututlat fyzické násilí v jihlavské politice. Snaha tvářit se jako když se nic nestalo nemůže vydržet dlouho.

Popis celého incidentu mezi politiky mohou Piráti transparentně vyvěsit na svůj web i s výkřikem „Násilí do politiky nepatří!“. Zatím ale Piráti mlčí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů