Magistrát plánuje udělat z knihovníků pošťáky

Oznámené zrušení pobočky České pošty na jihlavském sídlišti Březinky spolu se vstřícným postojem primátorky města Karolíny Koubové vyvolal obrovskou míru nevole obyvatel krajské metropole.

Zastupitelé zachraňují situaci otevřeným dopisem České poště, zároveň se rodí krizový plán pro řešení situace.

Česká pošta by se měla sloučit s pobočkou Městské knihovny Jihlava na Březinkách a začít poskytovat služby v režimu „pošta partner“. Česká pošta by přispívala na mzdové náklady, město by vzalo poštovní služby pod svá křídla.

I toto kompromisní řešení ale nemusí veřejnosti stačit. Primátorka Karolína Koubová a radní Libor Kouba kandidují do poslanecké Sněmovny (oba STAN) spolu se zastupitelkou Eva Decroix (ODS). Slučování pobočkové sítě České pošty nařídil stát, který chtějí místní zastupitelé reprezentovat jako poslanci.

O jednáních s Českou poštou přestal Magistrát města Jihlavy informovat i přes to, že zastupitelé města uložili úředníkům povinnost zveřejnit veškerou dostupnou komunikaci. Několik účastníků potvrdilo jednání s představitelem České pošty: deset místních politiků sedělo u jednacího stolu s jediným ředitelem pošty.

Jednání s Českou poštou směřují k ekonomické dohodě o nastolení režimu „pošta-partner“ v lokalitách, odkud Česká pošta plánuje odejít při restrukturalizaci poboček. Magistrát představí veřejnosti „záchranný plán“ v podobě omezeného režimu fungování poštovních poboček. A tím je „zachrání“ pro občany.

Společnou komunikační kampaň Magistrátu a České pošty ke sloučení pošty s knihovnou připravuje mluvčí jihlavského Magistrátu Radovan Daněk. Daňkovým prvořadým úkolem je záchrana zbytků popularity primátorky Karolíny Koubové, která s reorganizačními plány pošty tiše souhlasila.

Komunální volby se blíží rychleji, než by si vedení města přálo. Plán s přechodem české pošty do prostor městské knihovny je zatím jediný, který je reálně možný. Pokud Magistrát chce zachovat provoz pošty v současné podobě, bude muset alespoň zčásti zaplatit další provoz.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů