Policie ČR zasahovala u nočního konfliktu více osob na jihlavském náměstí

Oznámení o konfliktu více osob, ke kterému došlo na Masarykově náměstí v Jihlavě, přijali policisté na integrovaném operačním středisku v sobotu 17. února před čtvrtou hodinou ráno.

„Vzhledem k předpokladu, že se na místě nachází vyšší počet lidí zúčastněných na probíhajícím sporu, vyjelo na náměstí několik policejních hlídek a také strážníci městské policie. Policistům se podařilo situaci na náměstí zklidnit, provedli nezbytné úkony a osoby se následně rozešly. Zajistili jednoho muže, který odmítal uposlechnout výzvy a je tak podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Některé osoby utrpěly při konfliktu zranění, do současné doby ale Policie ČR nemá informace, že by vyhledaly lékařské ošetření.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu pokusu ublížení na zdraví a výtržnictví. Případ prověřujeme a provádíme další šetření. Zjišťujeme a vyhodnocujeme průběh a veškeré související okolnosti tohoto konfliktu,“ dodala policejní mluvčí Kroutilová.

Průběh incidentu popsal primátor Jihlavy Petr Ryška na základě informací, které dostal k dispozici. „Z autobusu na jihlavském náměstí vystoupilo asi čtyřicet Romů. Kromě křiku a hlasitého hovoru nedošlo podle mých informací k žádnému většímu konfliktu,“ informoval o incidentu primátor Jihlavy Petr Ryška.

Městská policie Jihlava mívá o víkendech ve službě až čtrnáct osob. „Počet strážníků kteří jsou v nočních hodinách v práci se mění,“ uvedl ředitel městské policie Jihlava Stanislav Maštera.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů