Policie vítá zvýšenou ochranu chodců po zprůjezdnění jihlavského náměstí

Na jihlavském náměstí se objeví adekvátní bezpečnostní opatření pro ochranu chodců v souvislosti se zprůjezdněním centra města jako objízdné trasy. Dosud měla na náměstí přístup jen veřejná doprava. Dobíhání vozidel městské hromadné dopravy odjíždějících ze zastávek zvláště na dolním náměstí je stálý zlozvyk cestujících.

Jihlavské náměstí je obousměrně průjezdné až do podzimu letošního roku. Kolem komunikací v centru města se mohou řidiči často setkat s hlídkami strážníků Městské policie Jihlava. Oblíbeným stanovištěm strážníků je přístřešek u Prioru, odkud kontrolují dodržování maximální povolené rychlosti třiceti kilometrů v hodině. Nelze přitom vyloučit ani měření v jiných lokalitách kolem centra města.

Dohledem městské a státní policie ale nekončí snaha o řešení situace po zprůjezdnění náměstí. Policie ČR kývla na další opatření připravovaná jihlavským Magistrátem.

„Podle Policie ČR je potřeba provést opatření k vyšší bezpečnosti chodců na Masarykově náměstí v souvislosti se zvýšenou intenzitou provozu motorových vozidel. Na schůzce, která se uskutečnila v úterý 11. března ráno na jihlavské radnici, byly projednány konkrétní návrhy opatření, které připravil Magistrát města Jihlavy a Policie ČR se s nimi ztotožňuje. Jedná se zejména o dělící ostrůvky na přechodech pro chodce a vyznačení jízdních pruhů pro oddělení dopravy BUS od provozu ostatních vozidel (v rámci šířkových možností komunikací),“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kladné stanovisko policie k návrhu ochanných opatření pro chodce na jihlavském náměstí ocenil i radní David Beke. „Velmi bych chtěl ocenit tým kolegů, Dalibora Pitucha, Karla Trojana a Petra Piáčka, kteří během několika dní situaci profesionálně vyhodnotili a navrhli opatření, která pomohou zvládnout letošní průjezd náměstím. Souhlas policie bez připomínek vnímám jako potvrzení jejich velmi dobré práce,“ sdělil radní Beke.

Stanovisko Policie ČR je směrodatné pro jakékoliv úřední rozhodnutí o změnách v organizaci dopravy na území krajské metropole Vysočiny. I když by úředníci mohli rozhodnout v přenesené působnosti i odlišně od stanoviska policistů, za posledních několik desítek let se tak nestalo.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů