Senátor Chalupský očekává svolání schůze věřitelů k rozhodnutí o reorganizaci úzkokolejky bývalého vedení

Jindřichohradecký senátor Jaroslav Chalupský očekává svolání schůze věřitelů v nejbližších dnech, aby rozhodla o procedurálním návrhu Jindřichohradeckých místních drah na povolení reorganizace zadluženého podniku předloženém bývalým vedením zkrachovalé firmy. Jde o reakci na rozhodnutí Vrchního soudu v Praze, který v podstatě zrušil prohlášený konkurs úzkokolejky.

„Reorganizovaný podnik v přímých či nepřímých rukách pana Ing. Čajánka nemá šanci na životaschopnost. Je závislý na spolupráci mnoha partnerů, kteří však tu spolupráci v této konstelaci vylučují. Nemluvě o okamžitém odchodu klíčového zbytku zaměstnanců dílen JHMD, pokud by se vrátil Ing. Čajánek, bez kterých není možné vlaky rozpohybovat.Chápu to tedy jen jako další dočasnou obstrukci na cestě vypořádání dluhů a vybudování nové úzkokolejky.Insolvenční správce mi telefonicky potvrdil, že to již probral v JHMD a není z toho nikterak nervózní, pokračují dál dle domluveného plánu,“dodal senátor Chalupský.

Z úzkokolejky přichází v poslední době pozitivní zprávy: Na besedě pořádanou zaměstnanci dílen pro veřejnost bylo podle senátora Chalupského konstatováno, že dílny, pronájmy a bufetový prodej na provoz s přehledem vydělají a hospodaření je v černých číslech řádu jednotek milionů Kč. Zájem nejvážnejšího investora přetrvává, dle jeho slov by v dohledné době měly být již slyšet vlaky údržby před přejezdy.

Kraje jsou ve střehu a pokud budou rozpočtově prozíravé do roku 2024, usnadní to možným novým majitelům odkup úzkokolejky, kterým by investor vypořádal dluhy JHMD.

Zároveň by došlo k naplnění usnesení senátního výboru s výzvou k takovému řešení, které by umožnilo zachování této kulturní technicko-historické památky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů