Politická imunita ODS pro ředitele zadlužené školy

Jaroslav Ptáček je zároveň ředitelem místní školy i radním města Žďáru nad Sázavou za ODS. Škola prohrála letitý spor s bývalou učitelkou, které musela vyplatit několik milionů korun. Počátkem léta ještě zadlužená škola doplatila náklady exekuce, která „údajně nebyla“.

Politická funkce radního ODS umožňuje řediteli Ptáčkovi přežít to, co by jiný bezpartijní ředitel školy ve funkci nepřežil. Koalice ve vedení města zarytě mlčí k otázce důvěry nebo odvolání z funkce ředitele zadlužené školy.

Stranická legimitace člena ODS i funkce radního města poskytují řediteli Ptáčkovi dostatečné politické krytí při zakrývání nedostatků v ředitelské činnosti. Už samotný soudní spor byl v rukou ředitele Ptáčka, do kterého město jako zřizovatel školy příliš nemluvil.

Ředitele Ptáčka z ODS dnes hájí i místní předsedkyně hnutí ANO Ludmila Řezníčková: „Nevěřte všemu, co kde kdo píše, a zeptejte se přímo pana ředitele,který spoluvychoval řadu našich dětí. Tak jedině se dozvíte pravdu,“ radí místostarostka Žďáru nad Sázavou Ludmila Řezníčková (více zde).

Školství řídí osobně senátor Josef Klement, který se dosud k exekuci a dalšímu osudu zadluženého ředitele nijak nevyjádřil.

Koalice ve vedení Žďáru nad Sázavou evidentně neumí zaujmout postoj k exekucím škol a příspěvkových organizací škol. Jde přitom o velmi důležité téma hospodaření ředitelů příspěvkových organizací v souladu se zásadami „péče řádného hospodáře“. Ve Žďáru nad Sázavou může člen vedení města evidentně hospodařit s majetkem města tak „až přijde na buben“.

Koalici na žďárské radnici čeká další jednání o osudu radního a ředitele školy už na podzim. Politická imunita ředitele projde další zkouškou.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů