Řezníčková (ANO) prozradila recept na pravdu o zadluženém řediteli z ODS

Místostarostka Žďáru nad Sázavou poskytla v městském zpravodaji návod, jak zjistit pravdu o zadluženém řediteli místní základní školy Jaroslavu Ptáčkovi (ODS).

Několik let se ředitel Ptáček soudil o náhradu mzdy s bývalou zaměstnankyní až do kauzy zasáhl Ústavní soud. Nižší soudy začaly být vázané jeho právním názorem a kauza se otočila proti řediteli Ptáčkovi. Škola vedená ředitelem a radním města Jaroslavem Ptáčkem si musela půjčit několik milionů korun od svého zřizovatele. Z půjčených peněz ještě ředitel školy počátkem léta tiše zaplatil exekuci.

„Nevěřte všemu, co kde kdo píše, a zeptejte se přímo pana ředitele,který spoluvychoval řadu našich dětí. Tak jedině se dozvíte pravdu,“ radí místostarostka Žďáru nad Sázavou Ludmila Řezníčková.

Řezníčková je stejně jako ředitel zadlužené školy Jaroslav Ptáček radním města. Spojenectví ANO a ODS je na místní úrovni velmi pevné, i když v celostátní politice panuje mezi oběma stranami silná rivalita.

Starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos již potvrdil informace o zaplacené exekuci z finančních prostředků školy. Zadlužené škole chyběly peníze na provoz a tak přispělo město jako zřizovatel.

Mezi řediteli místních škol má Jaroslav Ptáček privilegované postavení jako radní města. Jehopolitický mandát člena vedení města ho chrání před jakýmikoliv pokusy o vyvození odpovědnosti za prohraný soudní spor i zaplacenou exekuci.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů