Politický problém: městské byty pro jihlavské uprchlíky z Iráku

fbPro místní politiky se rýsuje citlivý problém s poskytnutím městských bytů pro uprchlíky dočasně ubytované na Okrouhlíku. Uprchlíci nemají velkou šanci splnit současné podmínky pro získání volného městského bytu. Zastupitelstvo města tak zřejmě bude muset zmírnit podmínky přidělování městských bytů nebo například několik bytů pronajmout charitativním organizacím.

Pomoc uprchlíkům by měla mít svá pravidla a neměla by být na úkor místních lidí. Politické strany už začaly rokovat nad postojem k přidělování městských bytů.

Náměstek primátora a předseda jihlavských občanských demokratů Jaroslav Vymazal postavil Jihlavu do politicky složité situace: dnes už musí pomoci křesťanským uprchlíkům navzdory opatrnému přístupu koaličních stran. Zastupitelé města zjišťují, že město rozhodlo o formě a rozsahu pomoci, aniž by se přímo zastupitelů a občanů města přímo kdokoliv zeptal.

Ani radní města nehlasovali o formě a rozsahu pomoci uprchlíkům.

Městské byty uprchlíkům zatím v Jihlavě nikdo nepřidělil, v okamžiku provizorního pobytu uprchlíků na chatě u Okrouhlíku bude muset městské zastupitelstvo Jihlavy konat velmi rychle. Na rekreační chatě se trvale žít nedá. Městské zastupitelstvo bude rokovat o bytové pomoci uprchlíkům zřejmě už v únoru.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů