„Poloestébácká rada města“: Spor ex-tajemníka a radnice nabývá politické rozměry

Okresní soud ve Žďáru nad Sázavou pokračoval v řešení sporu na ochranu osobnosti mezi dlouholetým tajemníkem místní radnice a radními města. Jako svědek před soudem vypovídal současný starosta Martin Mrkos.

Advokát města Luboš Kliment mluví k soudu, starosta Mrkos vpravo

Jan Havlík působil ve službách města Žďáru nad Sázavou dvaadvacet let, posledních několik let ve funkci tajemníka města. Do komunálních voleb se rozhodl vést uskupení Změna 2018 a získal i mandát zastupitele. Mandát zastupitele je ovšem ze zákona neslučitelný s funkcí tajemníka města. Ze zákona musel Havlík vyřešit ve lhůtě tří měsíců neslučitelný souběh funkcí.

Jak vyplynulo z dokazování i výpovědi starosty města, tak radním města vadilo zveřejnění dotazu i odpovědi tajemníka Havlíka v dotazech na webu města.

Obratem radní města odhlasovali výpověď Janu Havlíkovi a pokusili se ji doručit. Ovšem Jan Havlík byl ve stavu nemocných, proto město muselo okamžitou výpověď stáhnout.

Jan Havlík (vlevo) sleduje jednání soudu

Radní města na konci ledna 2019 přijali usnesení, kterým uložili „představitelům města řešit nekompetentní jednání tajemníka MěÚ Ing. Jana Havlíka, MPA  s cílem zamezení vzniku škod.“

Starosta města Martin Mrkos řekl soudu, že nestihl vykonat usnesení radních města (na jednání Rady mesta nebyl z důvodu nemoci osobně přítomen), na konci ledna zanikla Janu Havlíkovi funkce tajemníka města. Pro nové vedení města se ale stal nadbytečným.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů