Předseda Kodet: „KDU-ČSL si nikdy nikdo nekoupí, i kdyby mu patřila půlka republiky“

Jedenačtyřicetiletý novopečený předseda Josef Kodet je zřejmě nejmladším předsedou v historii jihlavských lidovců. O zvolení Kodeta informoval Občasník jako první (více zde). Jeho předchůdci ve funkci předsedy Jaromír Kalina i Milan Horký se ujali vedení strany ve věku padesátníků.

OBCASNIK.EU: Teď se ukáže cena KDU-ČSL pro koalici na Magistrátě. Jaká bude asi odměna?

„Tak obrovská výhoda KDU-ČSL je ta, že neprovozuje politiku jako byznys a obchod, ale v první řadě jako službu občanům. KDU-ČSL si nikdy nikdo nekoupí, i kdyby mu patřila půlka republiky. Za největší odměnu v KDU-ČSL považujeme přízeň voličů, úspěch ve volbách a možnost prosazovat svůj volební program pevně ukotvený na principech zastupitelské demokracie a demokratického právního státu. Za sebe jednoznačně tvrdím, že chci usilovat o srozumitelnou politiku bez stínu jakýchkoliv nekalých úmyslů – jinak to neumím a ani umět nechci.  „

Návrat lidovců do koalice je nyní už jenom otázkou krátké doby. Novopečený předseda lidovců Josef Kodet to naznačil na svém profilu v sociální síti:

“ Těším se na práci pro město Jihlava s týmem výrazných osobností, kteří se nebojí investovat svůj volný čas a své schopnosti do něčeho často tak velmi komplikovaného – a přitom nesmírně potřebného – jako je politická práce v rámci zavedených demokratických politických stran,“ napsal Kodet.

Nový předseda lidovců Josef Kodet se nechystá zasednout na židli náměstka primátorky (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů