Překreslování jihlavské koalice: případ Tomanec pokračuje

Kavárník Miroslav Tomanec pokračuje ve svém tažení proti radnímu Josefu Kodetovi (KDU-ČSL) a tajemníkovi radnice Lubomírovi Dohnalovi (více zde). “ Teď se připravuje dopis na ředitele krajského úřadu a hledáme cesty jak nejučinneji oslovit zastupitelské kluby,“ napsal Tomanec na blogu jihlavských listů. Stalo se tak jen několik dnů po té, kdy se od jeho aktivit distancoval náměstek primátora Milan Kolář (více zde).

Miroslav Tomanec a Milan Kolář jsou nosné pilíře myšlenek uskupení Forum Jihlava. Tomanec byl i hlavním sponzorem předvolební kampaně uskupení Forum Jihlava pro kterou najal a zaplatil marketingovou agenturu.

Miroslava Tomance na rozdíl od Milana Koláře nechrání koaliční smlouva ve které si koalice slíbila vzájemnou podporu. Na jednání Rady města už zazněla myšlenka odvolat Miroslava Tomance z vedení městské firmy Jihlavské vodovody a kanalizace, kde je členem představenstva.

Situace kolem politiky Miroslava Tomance viditelně spěje k radikálnímu řešení. Není jasné, zda se překreslování jihlavské koalice bude týkat celého uskupení Forum Jihlava včetně náměstka primátora Milana Koláře nebo pouze jednotlivců, kteří uskupení Forum Jihlava zastupují v městské politice.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů