Premiéra na Vysočině doprovázely desítky ochránců

Sedm míst na Vysočině stihl za jediný den navštívit předseda ČSSD a premiér Bohuslav Svoboda. Jeho pobyt na Vysočině zajišťovalo přes dvě desítky policistů z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Ochrana osob je založena na principu maximální spolupráce mezi policisty odboru ochrany chráněných osob, ostatních odborů Útvaru pro ochranu ústavních činitelů i celé Policie ČR. Všech, kdo se na ni jakýmkoliv způsobem podílí. Nedílnou součástí osobní ochrany chráněných osob je zároveň i úzká spolupráce s tvůrci a organizátory programu chráněných osob. Práce osobního ochránce je pouze jednou ze složek systému ochrany, kdy osobní ochránce je poslední překážkou útoku na chráněnou osobu.

 

Hlavní část programu premiéra Sobotky na Pelhřimovsku byla na místní radnici. Už od rána se chodbami radnice pohybují diskrétní muži se sluchátkem v uchu a vojenským držením těla. Všímají si každého, kdo chce vstoupit do chráněných prostor. Tisková mluvčí pelhřimovské radnice suše potvrdí tiskovou akreditaci. Můžeme v určených prostorách čekat na premiéra. V řeči ochránců na chráněnou osobu. Prostor je policejním slangem řečeno „čistý“: mohou do něj vstupovat jen prověřené osoby.

Policejní bodyguardi se neradi fotí

Pistole? I neprůstřelné vesty na těle

Kolem premiéra Sobotky se policejní ochránci pohybují v mikině a džínách, sportovním obleku i saku a kravatě. Při cestě Vysočinou jich byly nejméně dvě desítky. O způsobu ochrany i dalších bezpečnostních detailech návštěvy na Vysočině policejní ochránci nemluví. Mají aspoň u sebe pistole? Ale ano. I neprůstřelnou vestu na těle. Ale to je maximum, co o své práci řeknou. Profesionálové každým coulem.

Premiér s doprovodem odjíždí z pelhřimovské radnice

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů