Primátorku opustil STAN, podržela ji ODS

Hnutí Starostové a Nezávislí se „odstřihlo“ do primátorky Karolíny Koubové po té, kdy se vzdala mandátu krajské zastupitelky Vysočiny. Na místo primátorky Koubové v krajském zastupitelstvu dosedl třebíčský radní Jan Burda.

Primátorka Karolína Koubová ztratila obvyklý politický servis, které strany a hnutí poskytují svým politikům.

Naštěstí poslancům ODS nebyl lhostejný osud opuštěné primátorky a přestože byla odevšud vykopnuta či sama odešla, našly se i dobré duše které si jí vyslechnou.

Na Magistrát narychlo přijel místopředseda parlamentu Jan Skopeček a prohovořil s primátorkou aktuální problémy.
Podle Skopečkova vyjádření s primátorkou Koubovou hovořili o plánech, investicích a dalších tématech, kterými dnes Jihlava žije. Hovořili i o plánu na výstavbu hokejové haly, ale i o nových pravidlech výstavby či o aktuálním problému s dodávkami elektřiny pro jihlavský dopravní podnik. Hovořili také o legislativě projednávané v Poslanecké sněmovně PČR, která může mít dopad na města a obce.

Primátorka Koubová mohla z rozhovoru s vysokým politikem ODS poznat význam propojení místní a celostátní politiky. I když se může aktivistům z uskupení Fórum Jihlava zdát, že propojení komunální a celostátní politiky je fuj a není potřeba.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů