Přísně neveřejný seminář o územním plánu krajského města

O územním plánu krajského města budou politické strany rokovat na semináři za zavřenými dveřmi jihlavského magistrátu.  Ačkoliv jednání může a mělo by být veřejné, zatím primátor ani žádný z náměstků přístup na jednání veřejnosti nedovolil. Veřejnost budou reprezentovat jen prázdné židle. „Teď veřejnost nepotřebujeme,“ může znít vzkaz z vedení radnice. Veřejné jednání jako jeden z prvků demokracie je politickým rozhodnutím jednoduše vynechán.

Magistrát krajského města formou pracovních seminářů začal fungovat jako servis stranických sekretariátů místních politických stran a hnutí . Stranické sekretariáty se už nemusí snažit v politické soutěži, aby svým zastupitelům zajistily ty nejlepší informace a odborná stanoviska k problematice probírané na zastupitelstvu. 

Politická soutěž na komunální úrovni je ochromena pracovními semináři. Je už druhý za dva měsíce od voleb z kterého nebudou k dispozici oficiální informace, ale pouze fámy typu „co kdo řekl“

Jednací řád zastupitelstva města Jihlavy ze dne 4.11. 2014 podepsaný primátorem Rudolfem Chloupkem a náměstkem Vratislavem Výborným:

 „Primátor, případně náměstek primátora, může svolat pracovní seminář zastupitelstva. Pracovní seminář zastupitelstva je obvykle neveřejný a nepřijímají se na něm usnesení.“

zdroj :http://www.jihlava.cz/jednaci-rad-zastupitelstva-mesta-jihlavy/d-504039

Páni zastupitelé a zastupitelky, přimluvte se u pana primátora i pana prvního náměstka, aby veřejnost mohla být přítomna na vašem semináři až do naplnění kapacity jednacího sálu. Jenom plný sál je omluvou pro neúčast veřejnosti.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů