VÍME PRVNÍ: Kraj Vysočina vyloučil tvůrce státního systému pro digitalizaci stavebního řízení z clearingové zakázky na VDV

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil oprávněné vyloučení společnosti Iqool z veřejné zakázky na clearingové centrum Veřejné dopravy Vysočiny.  Brněnská společnost Inqool je například dodavatelem  hlavního systému pro digitalizaci stavebního řízení za sedmatřicet milionů korun pro ministerstvo pro místní rozvoj.

Antimonopolní úřad dospěl k závěru, že společnost Inqool neprokázala splnění kritéria technické kvalifikace. K tomuto závěru antimonopolní úřad dospěl na základě vyjádření Dopravního podniku města Brna, který byl předmětem navrhovatelem předložené významné zakázky na sytém brnoid.cz a na základě Krajem Vysočina předloženého znaleckého posudku (který Úřad na rozdíl od znaleckého posudku předloženého navrhovatelem shledal jako akceptovatelný a přesvědčivý).

Předseda antimonopolního úřadu Petr Mlsna zamítl i podaný rozklad (odvolání) ve kterém společnost Inqool navrhovatel nepřednesla argumenty, které by prokazovaly, že splnila podmínku technické kvalifikace. Namísto toho rozvinula argumentaci, jejíž podstata spočívá v tom, že významná dodávka by měla být posuzována podle výkladu kritéria technické kvalifikace, který jde zjevně daleko na rámec toho, jak toto kritérium bylo stanoveno v zadávací dokumentaci, přičemž některé explicitně stanovené požadavky navrhovatel zcela ignoruje.

Předmětem plnění veřejné zakázky Kraje Vysočina na clearingové centrum Veřejné dopravy Vysočiny za více než čtyřiadvacet milionů korun je dodání a implementace informačního systému a technologie elektronického odbavení cestujících v prostorách Kraje Vysočina, včetně zaškolení odborných pracovníků pro řádné užívání a údržbu technologie a softwaru včetně servisní podpory.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů