Proč náhle rezignoval ředitel inkluzivní školy?

Inkluzivní vzdělávání spadá pod společenský proces, jehož snahou je podporovat jedince tak, aby se mohl plně účastnit života společnosti (sociální inkluze) a měl přístup ke všem jejím zdrojům (zaměstnání, bydlení, volný čas apod.).

Před několika lety došlo ke sloučení pomocné školy ve Žďáru nad Sázavou s jednou z místních základních škol. Společné vzdělávání zhruba stovky postižených dětí se zhruba stopadesáti dalšími dětmi fungovalo ke všeobecné spokojenosti. Zastupitelé města nejméně pět let zpátky nevedli žádnou rozpravu na oficiální jednáních o situaci na škole.

Jako „blesk z čistého nebe“ tak působí informace o náhlé rezignaci ředitele školy a vypsání konkursu na ředitelskou pozici.

Mezi ředitelem školy a zřizovatelem školy mohly narůstat nedorozumění v představách o dalším nastavení procesu inkluze v podmínkách školy. Nedorozumění pak ředitel školy vyřešil nejlépe, jak mohl: dal svou funkci zřizovateli k dispozici.

O nárocích na ředitele školy v poslední bude muset informovat žďárská radnice. Školství ve Žďáru nad Sázavou řídí osobně senátor Josef Klement z KDU-ČSL. Bude zajímavé vědět, co bylo onou „poslední kapkou poháru trpělivosti“ ředitele školy po které přišla písemná rezignace.

Popsat vztahy mezi zřizovatelem školy a ředitele školy je velmi důležité pro udržení důvěry rodičů ve správném fungování školy. V inspekčních zprávách není zhola nic, co by mohlo naznačovat motiv rezignace ředitele školy.

Rezignace ředitele školy naznačuje problém na straně zřizovatele. A nejde o jediný problém místního školství: škola řízená radním Ptáčkem (ODS) musela zaplatit několik milionů korun jako náklady prohraného soudního sporu s bývalou učitelkou.

Představitele KDU-ČSL v čele se senátorem Klementem teď očekává jasné formulování dalších vizí procesu inkluze na místní základní škole. A samozřejmě mohou lidovci začít hledat lepšího kandidáta na post ředitele školy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů