Radní Hyliš (ČSSD): Kraj Vysočina může nastartovat vyvlastnění u obchvatu V. Beranova

HylišPřípravy stavby obchvatu Velkého Beranova a osady Nové Domky komplikuje postoj několika posledních vlastníků pozemků pod připravovaným obchvatem.

„Jakmile dopravní odbor získá územní rozhodnutí, vstoupí do jednání majetkový odbor a navrhne vyvlastnění,“ řekl radní pro dopravu Jan Hyliš.

Dobu pro získání územního rozhodnutí lze odhadnout na tři až čtyři měsíce. Pak Kraj Vysočina může nastartovat proces vyvlastnění.

„Vyvlastnění má trochu negativní pojem z minulého režimu, ale je to legitimní postup,“podotkl radní Hyliš.

Podle informací Občasníku je problémem navrhovaná výkupní cena, která je stanovena usnesením zastupitelstva na dvě stě padesát korun za metr. Právě tato cena se zdá majitelům pozemků příliš nízká, vedení Kraje Vysočina ale nemůže cenu jednostranně navýšit bez souhlasu krajského zastupitelstva.

„Nemůžeme podrazit lidi, kteří s námi jednali při prodeji pozemků slušně. Pokud chce někdo získat prospěch musíme s ním jednat na rovinu. Upozorníme vlastníky na možnost vyvlastnění, “ dodal radní Hyliš.

Negativní postoj majitelů pozemků nezastaví podle radního Hyliše přípravu stavby obchvatu Velkého Beranova, kraj Vysočina nejspíše nastartuje proces vyvlastnění pozemků dotčených stavbou.

„I v době vyvlastnění je prostor k dohodě,“ dodal radní Hyliš.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů