Radní Jihlavy plánují zaplatit změnu dokumentace balkónů soukromého paneláku

Teprve snaha revitalizace panelového domu v Kollárově ulici odhalila obyvatelům dosud skrytou hodnotu domu. Hodnota malých železných balkónů je pro město tak velká, že sdružení vlastníků dostane příspěvek města na přepracování stavební dokumentace. Stačí se vzdát myšlenky na prostorné betonové lodžie a opravit malé železobetonové balkóny.

Konkrétní nabídnutou částku Magistát města Jihlavy dosud nezveřejnil.

Radní města Jihlavy tak podpořili úředníky z Útvaru městského architekta, kteří nesouhlasí s umístěním prostornějších betonových lodžií.

Úředníci Magistrátu z Útvaru městského architekta v rámci regenerace domu doporučují vyměnit stávající balkony opravit a v případě nutnosti vyměnit zábradlí za typově podobné.

Jednoduchý vzhled balkonů tvořených subtilní železobetonovou deskou a kovovým zábradlím spolu se zmíněným ztvárněním boční atiky odlehčuje jinak robustní objemy domů a představuje i velikostně vyvážený kompoziční prvek. Navržené betonové lodžie tyto vlastnosti postrádají a vytvářejí na fasádách nové uzavřené objemy zcela odlišné povahy.

Dům se tak (navíc kvůli přidání tloušťky izolantu na fasády) stává výrazně hmotnějším a mění se také jeho členění, čímž se zcela stírá jeho původní charakter.

Nedaleko od dotyčného domu stojí panelák s betonovými lodžiemi. Revitalizován byl v době před zahájením činnosti Útvaru městského architekta, který si vysloužil pověst novodobé inkvizice (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů