Redwood Capital: Továrna pro zajímavé myšlenky

Dotykačka, elektrárna na slámu v Jindřichově Hradci, zdravotní náramky Mindpax. To jsou projekty, které zatím přivedl na svět investiční butik Redwood Capital za kterým stojí trojice manažerů Petr Polívka, Tomáš Hardt a Marek Šimák. Jména manažerů jsou známá jen zasvěceným znalcům zákoutí českého byznysu.

Nejnovější projekt Rewood Capital je staronová myšlenka větrného parku mezi Moravskými Budějovicemi a Jaroměřicemi nad Rokytnou se čtyřmi až osmi stožáry větrných elektráren. Myšlenka zajímavá, realizace bude ale složitější. Pražský investiční butik čeká složité jednání s místními samosprávami o velké investici s vidinou levnější elektřiny pro každého obyvatele katastru, kde budou stát větrné elektrárny.

Úspěšné projekty Redwood Capitalu jsou určitou vizitkou schopností dělat velké projekty. Postavit větrný park na venkově Vysočiny znamená dosáhnout shody pražských investorů s místními samosprávami Vysočiny o podmínkách výstavby a provozování.

Evropská unie žádá po členských státech větší podporu využitelných zdrojů energie, což znamená nutnost sladit zájmy vlády a venkova. Způsob využití větrné energie je silné téma místní politiky na venkově Vysočiny i celé krajské politiky Vysočiny.

Manažeři Redwood Capitalu umí využít příležitost a vytěžit z příležitosti maximum možného. Bude zajímavé sledovat, jaké nástrahy a problémy přinese snaha vyrábět elektřinu z obnovitelných zdrojů ve větrných končinách Vysočiny.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů