VÍME PRVNÍ: Radní Jihlavy zvažují dopravní změny v centru města

Otočíme jednosměrku v Palackého ulici! Tak by se dala popsat nosná myšlenka nově zvažovaných dopravních změn v centru krajského města. Dnes se jezdí Palackého ulicí směrem od budovy Komerční banky směrem na jih, v budoucnu by tomu mohlo být opačně.

V září a říjnu bude Magistrát testovat ještě otočení směru Palackého ulice od Benešovy k Husově ulici a sbírat podněty obyvatel ke změně dopravního režimu.

Podle neoficiálních informací navržená změna značně rozrušila předsedu zastupitelského klubu ODS Jaroslava Hunáčka, který bydlí a podniká v centru města. Informace Občasníku potvrdil radní Prchal s tím, že iniciátorem změn jsou radní Beke (ODS) a Piáček (KDU-ČSL).

Po dokončené opravě semaforu u Zverimexu zůstane zachována změna jednosměrnosti v pěší zóně v Benešově ulici . Opačný směr Benešovy ulice se prozatím osvědčil, jelikož se výrazně omezil provoz aut a pěší zóna se zklidnila. Ze zimních kontrol městské policie vedení města zjistilo, že až polovina řidičů si tudy zkracuje cestu, ačkoliv do pěší zóny může vjíždět pouze dopravní obsluha.

Vyjádření radního Beke doplníme, jakmile se jej podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů