REKORD! Hasiči Vysočiny nejlepší v požárním útoku!

Hasiči Vysočiny ovládli královskou disciplínu hasičského sportu – požární útok. A to dokonce v národním rekordu 23,16s. Rekord padl na Mistrovství České republiky v požárním sportu.

Může jít o obrázek 3 lidem , people playing football a venkovnímu

Majiteli nového českého rekordu je tým profesionálních hasičů ve složení: Pavel Hnízdil, Marek Peštál, Martin Caha, Radek Nechvátal, Michal Špaček, Lukáš Hons, Stanislav Hladík. Trenér Vilém Ryšavý.

Národní rekord hasiči Vysočiny vytvořili v kategorii profesionálních hasičů, kdy se na start postavilo čtrnáct družstev, které zastupovali jednotlivé kraje a jedno soutěžní družstvo HZS podniku, které nominovala Asociace velitelů HZS podniků, z. s. 

Požární sport v hasičích rozvíjí nejen fyzické předpokla­dy, ale i morálku a týmovou spolupráci. Prv­ní soutěž v disciplínách požárního sportu by­la pořádána v roce 1937 v bývalém Sovět­ském svazu. V roce 1967 se požární sport dostal do Čes­koslovenska, a to zejména do profesionální části požární ochrany. Propagátorem PS byl u nás Ing. Pavel Stoklásek, náčelník Hlavní správy PO od roku 1975. Profesionální hasiči z Prahy v roce 1968 poprvé reprezentovali Československo na mezinárodní soutěži v PS pořádané v tehdejším Leningradu.

Zásadní rozhodnutí padlo v roce 1970, kdy PS byl za­řazen do odborné a fyzické přípravy všech profesionálních hasičů z celého Českoslo­venska.

Zároveň bylo započato s organizová­ním mistrovství ČSSR, a to první celostátní soutěží konanou v roce 1970 v Ostravě. V pa­desátileté historii pořádání mistrovství v PS byly vynechány pouze ročníky 1973, 1977 a 2020 (z důvodu epidemie covidu-19).

Velitel Hasičského záchranného sboru Vysočina Jiří Němec osobně gratuloval novým rekordmanům:

„Kolegové, díky. Byl jsem pevně přesvědčen o tom, že v  požárním útoku získáte zlatou medaili. Obrovským potěšením ale pro mne je, že jste opět po
roce překonali sami sebe a vytvořili tak nový národní rekord. Vloni jsem Vám gratuloval k vytvoření národního rekordu, kdy se Vám podařilo zaběhnout požární útok na Velké ceně České republiky v Chotíkově v čase 23,40 s. Letos jste byli opět lepší a máme tu národní rekord s časem 23,16 s. Vím, že za tímto úspěchem stojí hodiny a hodiny dřiny a tvrdé přípravy. Ještě jednou Vám gratuluji a děkuji za vynikající reprezentaci Hasičského
záchranného sboru Kraje Vysočina.“

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů