Rezignace v ANO pokračují, skončila oblastní předsedkyně Pelhřimova

Napjatá vnitrostranická atmosféra po krajském sněmu na konci května přinesla další rezignaci. Tentokrát skončila oblastní předsedkyně Pelhřimova Bohumila Kobrlová. „Ano, mohu potvrdit svou rezignaci na funkci oblastní předsedkyně. Zůstávám řadovou členkou hnutí ANO,“ uvedla Kobrlová.

Řízení pelhřimovské organizace přebírá Martin Kukla, dosavadní stranický zástupce předsedkyně Kobrlové.

Na květnovém krajském sněmu nebyli překvapivě zvoleni do pozice krajského lídra poslanec a stranický zástupce Andreje Babiše Jaroslav Faltýnek. Ani krajská předsedkyně Monika Oborná nebyla zvolena do čela kandidátky. Třetina členů kandidátky především z oblasti Třebíč pak rezignovala na pozice do kterých byli zvoleni.

Lídrem kandidátky byl zvolen bývalý náměstek hejtmana a lídr v krajských volbách Martin Kukla, následovaný předsedou jihlavské organizace Zdeňkem Faltusem. „Přeji paní Kobrlové hodně štěstí v osobním životě,“ uvedl k rezignaci Kobrlové Zdeněk Faltus.

Podle členů hnutí ANO, kteří si přáli být v anonymitě, existuje mocenská dohoda lídra Kukly s dvojkou kandidátky Faltusem tiše podporovaná Ludmilou Řezníčkovou ze Žďáru nad Sázavou. Tato dohoda by do Sněmovny měla vynést regionální politiky z Vysočiny na úkor zkušených poslanců jako jsou Jaroslav Faltýnek nebo Monika Oborná.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů