Rýdl (ŘSD): Cokoliv zůstane na dálnici stát, je nebezpečná překážka, která musí co nejdříve pryč

Odstraňování překážek silničního provozu potřebuje podobnou regulaci státu jako taxikářské služby. Dokud stát nevyžadoval zkoušky taxikářů ze znalosti místopisu města a základních pravidel, mohl profesi taxikáře vykonávat naprosto každý.

Usednout za volant odtahového speciálu je dnes podmíněno pouze vlastnictvím řidičského průkazu. Zkouška schopností, odborné kvalifikace nebo cokoliv podobného se nevyžaduje. A tak se vyprošťování vozidel často prakticky učí až u nehod.

Pouze Ředitelství silnic a dálnic vyžaduje prokázání odborné kvalifikace a garantování profesionality u zásahů smluvních odtahových služeb. Smluvní odtahové služby jsou k zásahům povolávány „z moci úřední“ Ředitelství silnic a dálnic jako správce komunikace.

„Pokud budeme my, policie, dispečer pojišťovny nebo sám řidič volat na dálnici odtah, budeme jako správce komunikace trvat na tom, aby přijela odpovídající technika s proškoleným personálem a nejpozději do 30ti minut zahájila odtah. Cokoliv zůstane na dálnici stát, je nebezpečná překážka, která musí co nejdříve pryč. Vyproštění a odtah musí být profesionální, bezpečný, zvládnutý na první pokus a v zájmu řidičů i za předem jasné, schválené ceny,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Ředitelství silnic a dálnic chystá centrální dispečink odtahů, který by měl řídit celý proces odstraňování překážek z dálnic a rychlostních komunikací.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů