Šándor: Neznalost Finančního úřadu podporuje nezákonné ozbrojovaní

Server Občasník jako první upozornil na dražbu zbraní a munice pořádanou Finančním úřadem pro Kraj Vysočina. Po informaci Občasníku došlo k vyřazení vojenského střeliva z předmětů určených k dražbě.

Finanční úřad pro Kraj Vysočinu tak mohl nabízet v dražbě vojenské střelivo, která se patrně dostala mimo kontrolu Armády České republiky. Nebo se do Česka dostala jiným způsobem mimo úřední kontrolu.

Podle informací serveru Občasník na nábojích chybí označení o určení pro civilní sektor. S vojenským střelivem bez označení pro civilní sektor obecně nelze obchodovat, není jasný jejich původ.

“ Je neuvěřitelné, že orgány samosprávy svou neznalostí zákona o zbraních a střelivu nepřímo podporují nezákonné ozbrojovaní občanů. Je otázkou, a policie by se tím měla zabývat, jak vůbec k vojenské munici přišly. Zmíněný zákon velmi pregnantně stanovuje způsob, jak se zbraně a munice mohou nabývat občany ČR,“ uvedl bezpečnostní poradce a generál v záloze Andor Šándor.

V nabídce Finančního úřadu zůstávají samopaly a kulomet ve vojenském provedení schopných střelby dávkou. Tento typ zbraní je obecně výhodou armády a bezpečnostních složek v boji se zločinci. Jejich vlastnictví soukromými osobami je možné na základě zvláštní výjimky Policie ČR s poměrně přísnou úřední kontrolou způsobu uložení. Vyžaduje se jejich umístění ve zvláštní místnosti s omezeným přístupem a ochranným elektronickým zabezpečením.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů