Petice pejskařů žádá úřední odebrání bojového psa

Dvaadvacet podpisů je pod peticí za odebrání bojového psa. Petici občané doručili na radnici v Havlíčkově Brodě.

“ Rada města se seznámila s „Peticí – odebrání psa a zákaz chovu obdobných psů: Waldhauserova 532, 580 01 Havlíčkův Brod“  a konstatuje, že odebrání zvířete může nařídit městský úřad na návrh veterinární správy, nebo na základě jejího vyjádření, které si v případě řízení o přestupku vyžádá a je pro řízení závazné, a to jestliže je důvodná obava, že pachatel přestupku zvíře týrá, nebo mu byl pravomocným rozhodnutím nebo rozsudkem uložen zákaz chovu,“ uvedla mluvčí města Alena Doležalová.

Stop & Prevent Dog Fights | Why Do Dogs Fight? TexVetPets


Podle signatářů petice jsou majitelé bojového psa zcela nezodpovědní. Během posledních dvou až tří roků roků „potkávalo majitele se
psem bez náhubku a vodítka, majitel často ani nevěděl kde se pes pohybuje — během večerů a nočních hodin v okolí bydliště (Jihlavské/jižní předměstí Havlíčkova Brodu)“.

Případ je pro úřady složitý v tom, že nejde o klasický případ týrání, kde existuje zavedený úřední postup, ani odchyt toulavého psa, který ohrožuje okolí.

V místě střetu iniciátora petice s bojovým psem není obecně závaznou vyhláškou města Havlíčkův Brod č. 7/2019 pohyb psů regulován nebo omezen. Pouze čl. 2 odst. 1. písm. g) a písm. i) stanovují, že v okolí Mateřské školy Havlíčkův Brod, Nad Tratí 537 a nákupních domů v dané lokalitě ( okolí prodejen Hecht a Pepco) je v jejich okolí volný pohyb psů zakázán (tj. do 50m), což v případě řešeného přestupku na základě dostupných informací ze spisu PČR porušeno nebylo (vyhlášku odbor ŽP připravuje jako samospráva).

Vyjádření Státní veterinární správy zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů