Odpověď žďárské radnice na petici občanů časově nesedí, tvrdí všímavý občan

Město Žďár nad Sázavou odpovědělo na petici sedmi stovek občanů s otázkami ke způsobu výběru nového loga města za tři sta tisíc korun. Jenže vyjádření k města Žďár nad Sázavou časově nesedí, jak tvrdí všímavý občan.

„Rozhodli jste identitu realizovat oslovením napřímo pana Jocha na základě průzkumu cen veřejných soutěží k logům/identitám. Jak jste, ale mohli v té době dělat nějaké závěry? V době volby pana Jocha nebyla ještě známa cena zmíněné realizace nové identity města Břeclav. Pan Joch předložil svoji nabídku 8. 10. 2021. Informace o plánované soutěži na nové logo města Břeclavi byly zveřejněny dne 5. 10. 2021 a v tu dobu ještě nevybyly známé žádné finanční odměny za realizace. Do 18. 10. 2021 měli pouze zájemci o soutěž posílat svoje portfolia. Město Břeclav smlouvu o dílo podepisovalo až 23. 3. 2022 dokonce za jinou, vyšší sumu než uvádíte vy. Pan Joch s městem podepsal smlouvu o dílo již 14. 12. 2021. Jestli si všimnete, tak je nereálné, abyste v době výběru zhotovitele identity našeho města, se mohli rozhodovat na základě ceny realizace identity města Břeclav. Tím pádem část vašeho vyjádření k petici lze považovat pouze jako účelové a nepodložené na realitě. Vypadá to spíš tak, že průzkum dělali zaměstnanci města, až nyní v roce 2024 za účelem uměle vytvořené argumentace k postupu výběru zhotovitele nové identity,“ tvrdí občan města na sociálních sítích.

„A když jsme u toho, tak Město Žďár nad Sázavou ve své dopovědi na petici argumentujete i cenou realizace identity a soutěže města Ústí nad Labem. Tato soutěž byla ukončena 17. 12. 2021 a první fáze přihlášení zájemců o účast soutěži byla do 25. 10. 2021. S ohledem na to, že pan Joch předložil svoji nabídku 8. 10. 2021, tak se město při výběru dodavatele opět nemohlo rozhodovat na základě ceny realizace identity města Ústí nad Labem,“ dodal občan města.

Nový koncept vizuální identity města vznikal postupně od roku 2021. Město Žďár nad Sázavou už přiznalo chybu v komunikaci o nové vizuální identitě města. „Město v čele s jeho vedením a radou města se dlouhodobě snaží Žďáráky otevřeně informovat o nejrůznějších projektech, leckdy do projektů zapracováváme případné připomínky veřejnosti. V tomto případě je nutné uznat, že se nám bohužel otevřená komunikace nepovedla. A přestože stejně jako jakýkoliv projekt i otázka vizuálního stylu patří do rukou odborníků, veřejnost měla být průběžně informována o přípravě a průběhu celého procesu. Za tuto chybu se omlouváme,” říká starosta Martin Mrkos. (Více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů