STAN Vysočina nepodpořil jihlavský pumptrack

Pumptrack v areálu Českého mlýna nedaleko aquaparku Vodní ráj se stává ožehavým politickým tématem pro krajské politiky. Ani napodruhé neprošla Radou kraje Vysočina žádost o krajskou dotaci. Ovšem systémová podpora terénní cyklistiky zatím není na úrovni kraje nastavena. Program „Cyklodoprava a cykloturistika“ v rámci Fondu Vysočiny je zaměřen na podporu rozvoje a údržby standardní sítě cyklotras a cyklostezek. 

Žádost Jihlavy o krajské peníze viditelně nepodporují ani zástupci Starostů a Nezávislých (STAN) v krajském zastupitelstvu. Je totiž na zvážení, zda v období negativních dopadů do ekonomiky státu a snížení výnosů daňových příjmů kraje vůbec dotaci poskytovat.

Jihlava nemá na pumptrack finance v městské pokladně. Krajský příspěvek by měl činit zhruba 1,6 milionu korun. Pokud by si ovšem primátorka Koubová s městskými radními odpustila investice do polepování vozidel MHD reklamou, rázem by Jihlava získala statisíce korun i bez krajské dotace.

Poslední šancí pro Jihlavu na krajské peníze je červnové zastupitelstvo Kraje Vysočina. To znamená najít vhodného zastupitele, který návrh protlačí na pořad jednání. A pak už je to jenom otázka politické podpory.

Ovšem politická síla primátorky a její vliv v krajské politice není žádný. Primátorka Koubová se chystá kandidovat za STAN Vysočina v krajských volbách, ovšem její rodinné aféry nejsou vhodnou vizitkou pro krajského politika. Od jara nahradila primátorka svého manžela náměstkem Zemanem (TOP09) jako novým osobním přítelem, rozpad rodiny přiznala prohlášením na sociální síti.

Pumptrack v Jihlavě se sotva dostane do volebního programu Starostů a Nezávislých. Primátorka se velmi ostře vyhranila vůči hnutí ANO svou vizí „S ANO není cesta“. STAN ovšem na Vysočině vládne s hnutím ANO, ODS, ČSSD. A chce vládnout dál.

Politická hvězda primátorky pro kariéru v krajské politice velmi rychle bledne. Pod jejím vládnutím jihlavskému Magistrátu rezignovali volební lídři ODS (Petr Laštovička) a KDU-ČSL (Jaromír Kalina). K usmíření si lidovců nestačily ani dvě nabídnutá křesla ve vedení města.

V krajském vedení STANu sedí šéf zastupitelského klubu Fórum Jihlava Libor Kuchyňa. Ani tandem Kuchyňa-Koubová nedokázal získat pro myšlenku financování pumptracku širší politickou podporu.

Starostové a Nezávislí mají poslední šanci sehnat krajské peníze na červnovém zastupitelstvu Kraje Vysočina. Primátorka Koubová může žádost přednést osobně nebo i s podporou Starostů.

Pumptrack je totiž ukázkový příklad neschopnosti uskupení Fórum Jihlava ,vedeného primátorkou Karolínou Koubovou, prosadit své vize v krajské politice. Nebo získat alespoň širší krajskou podporu pro své vize.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů