VÍME PRVNÍ: Sto milionou pohledávku Raiffeisen bank u jihočeské úzkokolejky získala poradenská firma Findigo consulting

Střídáme? Do hry o budoucnost jindřichohradecké úzkokolejky nastupuje čerstvý hráč v podobě firmy Findigo consulting. Právě na tuto firmu převedla Raiffeisen bank svou sto milionovou pohledávku na konci května, kdy bylo zřejmé, že se úzkokolejce nepodaří v dohledné době získat bezpečnostní certifikát Drážního úřadu.

Jednatelkou firmy Findigo consulting je pražská advokátka Zuzana Kratěnová, která do funkce jednatelky nastoupila v okamžiku odkupu pohledávky. Firma Findigo consulting má v předmětu činnosti pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor i správu vlastního majetku. Společníkem ve firmě Findigo consultung je společnost Findigo CZ.

Firmy se slovem „Findigo“ patří do holdingu Findigo, který je poskytovatelem finančních a poradenských služeb. Podléhá dohledu České národní banky. Projekt Findigo vznikl v roce 2014 spojením zkušeností profesionálů z finančního sektoru s kreativním myšlením studentů VŠE v Praze v oblasti využití moderních technologií ve finanční sféře. Vznikl tak poskytovatel finančních služeb, který krom tradičních způsobů zprostředkování finančího servisu dokáže využívat digitální technologie ve světě financí ve prospěch svých klientů.

Jednatelem a spoluzakladatelem Findiga je podnikatel Petr Sefzig. Jeho zálibou je kromě ekonomie a financí i edukace trhu v oblasti ekonomiky. Druhým jednatelem Findiga je právník se se zálibou v investičních projektech v oblasti real estate Zbyněk Průša.

Vyjádření Raiffeisen bank, společnosti Findigo consulting a jednatelů Findiga doplníme k transankci kolem sto milionové pohledávky jindřichohradecké úzkokolejky doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů