Dopravní kolaps Velkého Meziříčí: třiadvacet pokut šoférům za dva týdny

Uzavírka „staré“ silnice mezi Jihlavou a Brnem podstatně komplikuje dopravní situaci ve Velkém Meziříčí. Město je kvůli rekonstrukci mostu v podstatě rozpůleno na dvě části.

V součinnosti s útvary Policie ČR jsou na zabezpečování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu nasazováni i městští strážníci. Do této činnosti jsou zařazeni všichni strážníci ve službě (v současné době má MP Velké Meziříčí sedm strážníků) a to vždy ve dvoučlenné hlídce, která kromě opatření v dopravě zabezpečuje i ostatní záležitosti veřejného pořádku na celém území města Velké Meziříčí.

Hlídka MP v rámci opatření v dopravě provádí kontrolní a preventivní činnost v dotčených oblastech města se zaměřením na dodržování místní a přechodné úpravy silničního provozu s prioritou zamezit pohybu nákladních vozidel po místních komunikacích mimo vyznačené objízdné trasy.

„Při své činnosti v době po zahájení uzavírky silnice č. II/602 na ulici Sokolovská (úplná uzavírka byla zahájena dne 4.8.2017) strážníci na objízdné trasy preventivně přesměrovali desítky převážně nákladních vozidel denně a k(tj. 16.8.2017) uložili 23 pokut příkazem na místě řidičům, kteří nerespektovali dopravní značení,“ sdělila Vilma Drápelová z velkomeziříčské radnice.

Komunikace mezi MP Velké Meziříčí  a starostou města Radovanem Necidem probíhá operativně osobně, telefonicky případně e-mailem.

„Tyto formy komunikace bez problémů dlouhodobě fungují a oběma stranám zcela vyhovují, naopak písemná forma ukládání úkolů nebo podávání písemných zpráv se jeví jako zcela nadbytečná a zatěžující především pro MP s ohledem na současný nízký počet strážníků, písemná forma komunikace není žádným právním předpisem uložena,  takže žádné úkoly a pokyny starosty města, ani žádné zprávy MP pro starostu v písemné formě nejsou k dispozici,“ dodala Drápelová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů