Šéf Senátu Vystrčil pod tlakem Milionu chvilek pro demokracii

Jihlavský senátor Miloš Vystrčil dostává velké množství emailů v kampani „Červená čára“, za kterou stojí spolek Milion chvilek pro demokracii. Podle představ organizátorů kampaně má Vystrčil jako předseda Senátu ovlivnit podobu zákona o vlastnictví médií. „Politici nesmí vlastnit žádná média. Pište předsedovi Śenátu,“ je motto kampaně spolku Milion chvilek pro demokracii.

Novela, která zakáže politikům vlastnit tištěná, rozhlasová nebo televizní média, prošla ze Sněmovny do Senátu. To je podle spolku MIlion chvilek pro demokracii moc dobře. Poslanecký návrh ale nezahrnuje internetová média! Ta přitom mají mnohem větší dosah než jejich tištěné protějšky. Andrej Babiš nebo kterýkoli další politik by tak podle zákona mohl dál vlastnit obrovskou část mediálního trhu. „A to je pro demokracii destruktivní,“ varuje spolek Milion chvilek pro demokracii.

 Senát má podle Milionu chvilek pro možnosti, jak vlastnictví internetových médií politiky regulovat. Ať už pozměňovacím návrhem k současné novele, nebo senátním návrhem nového zákona, který pošle do Sněmovny. To, jestli se k tomu chystá, je ale ve hvězdách. „Komunikace politiků k občanům totiž v tomto případě chybí. Nenechejme to tak!,“ stojí ve výzvě Milionu chvilek pro demokracie.

„Pokud vyjádření občanské společnosti zdrcneme do předpřipravené šablony, ochuzujeme se o mnoho. Především o diskuzi a vzájemné pochopení. Kobercové mailové nálety vůči zákonodárcům jsem už zažila a myslím, že téma spíše vyprazdňují, než že by mu pomáhaly,“ uvedla předsedkyně ODS Vysočina Eva Decroix.

Podle poslankyně Decroix jsou hromadné nátlakové dopisy či emaily obvyklé v politickém prostředí a spolek Milion chvilek pro demokracii není první skupinou občanů, který podobné metody používá. Je ale skupinou poměrně velkou.

Vyjádření dalších politiků Vysočiny zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů