Selhání komunikace parkování je trapas jihlavského Magistrátu

Na centrálním náměstí pár desítek metrů od budovy jihlavského Magistrátu a kostela sv. Ignáce se objevila dopravní značka se zvláštní dodatkovou tabulkou. Každý, kdo dodatkovou tabulku správně vyluští, parkuje v době nedělních bohuslužeb zdarma.

O bezplatném parkování v době nedělních bohoslužeb jihlavská radnice nikomu neřekla, jen primátor Ryška dělal reklamu bezplatnému parkování na Heulose s deseti minutovým výšlapem do prudkého kopce na náměstí.

Magistrát města Jihlavy i redakci městského zpravodaje teď čeká velké vysvětlování bezplatné výjimky parkování u jihlavských kostelů v době konání bohoslužeb. A v čem je rozdíl proti bezplatnému parkování u divadla nebo obchodů pro živnostníky v centru města.

Důležitý je i způsob stvoření bezplatné parkovací výjimky i způsob politického prosazení v orgánech města. Zástupce KDU-ČSL čeká velké vysvětlování rozčileným obyvatelům města. Představitelé KDU-ČSL ale vytrvale mlčí a bezplatná výjimka stále platí.

Tiskový odbor Magistrátu by mohl trapas napravit, uvedením informací na pravou míru s oficiálním popisem kdo a jak zařídil věřícím v okolí kostelů bezplatné parkování. Věřící totiž evidentně nemohou parkovat na jediném bezplatném parkovišti v lesoparku Heulos, ale musí mít parkování na dohled od kostela v době bohoslužeb.

Snad není žádný pochyb o stvoření bezplatné parkovací výjimky pro věřící ze strany KDU-ČSL v orgánech města. Lidovci tuto výjimku dokázali obratně prosadit tak, že se veřejnost dozvěděla o bezplatném parkování až správným rozluštěním dodatkových parkovacích značek.

Nářky nad nezvládnutou komunikací Magistrátu o změnách v parkování mají přímo modelový příklad, kdy mluvčí Magistrátu dosud nic neřekl k bezplatnému parkování u kostelů a stvoření výjimky pro voliče KDU-ČSL.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů