Rozpočet Kraje Vysočina 2016: nemocnice HB i TR žádají mimořádné investice

Už patnáct let slouží v třebíčské nemocnici zařízení pro výrobu páry na operačních sálech. Zařízení je na hranici životnosti. V roce 2016 plánuje třebíčská nemocnice nahradit parní vyvíječ novým zařízením na elektrický pohon. Elektrický vyvíječ páry bude sloužit pavilonu s operačními sály i sousednímu internímu pavilonu. Laický odhad nákladů? Třiapůl milionu korun.

penizeV letošním roce v třebíčské nemocnici vyměnili vodovodní potrubí na operačních sálech (dva miliony), vybudovali osvětlení parkoviště pro zaměstnance (tři sta tisíc) a připravuje se pětimilionová investice do očního operačního sálu. V předchozích letech Kraj Vysočina investoval značné finanční prostředky do stěhování a oprav očního pavilonu, opravy severní opěrné zdi a oplocení, bourání zvířetníku a výstavby nového parkoviště pro zaměstnance, opravy kanalizace u Janáčkova stromořadí. Opravuje se také jižní část a bourá se část terasy pavilonu „L“.

Nemocnice HB: havárie chlazení operačních sálů

Po devatenácti letech provozu došlo patrně vlivem únavy materiálu k havárii chladící jednotky operačních sálů havlíčkobrodské nemocnice. „Nemocnice funguje normálně, pro příští rok vidíme výměnu jako nutnou investici, “ sdělila mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo. Předběžně se počítá s částkou čtyřiapůl milionu korun. Rekonstrukci celého systému je nutné provést i s ohledem na spolehlivost celého systému.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů