Senátor Vystrčil by nedával víza ruským sportovcům, podle Nielsena jde o věc EU

Předseda Senátu Miloš Vystrčil je přesvědčen o tom, že by Česká republika neměla udělovat vstupní víza ruským sportovcům pro účast na sportovních akcích.

Entering the Czech Republic - Live & Study - Czech Universities

„Pokud sankce myslíme vážně, neměli bychom ruským sportovcům povolovat, aby jezdili na soutěže do demokratického a svobodného světa. Jak jinak dosáhneme, aby si v Rusku uvědomili, že pokud jsou agresory, zabíjí nevinné lidi a zabírají území, které jim nepatří, musí počítat se sankcemi?,“ prohlásil senátor Vystrčil v pořadu České televize  Události, komentáře.

S Vystrčilem ale nesouhlasí kandidátka hnutí ANO do Senátu Jana Nagyová: „Pokud vím, Česko je jednou z nejstriktnějších zemí EU co se vydávání víz občanům Ruska týče. V případě sportu a kultury by byla, podle mého názoru, výjimka na místě. Sport a kultura jsou a mají být apolitické. V případě sportu požadavek rovnoprávnosti všech sportovců je uveden přímo jako základ olympijské myšlenky, a tím pádem sportu jako takového,“ řekla Nagyová.

Ani další kandidát do Senátu za Jihlavsko Tomáš Nielsen není příznivec zákazu vstupu ruských sportovců do České republiky.

„Pan Vystrčil zapomněl říci, že téma nepřidělování tzv. krátkodobých (schengenských) víz občanům Ruské federace není žádnou novinkou. Tato víza se nevydávají už delší dobu s několika výjimkami, jako jsou humanitární důvody nebo sloučení rodiny. Osobně mě ale podobná gesta, protože o nic jiného nejde, děsí. Protože dávají sílu extrémismu. A to pro- i proti-ruskému. Co bude další krok? Začneme vyhošťovat občany Ruské federace, kteří tu žijí dlouhodobě? Podobné projevy vnímám jako vrchol populismu, který bych od stran koalice SPOLU nečekal. A, bohužel, není to problém jen České republiky, ale celé Evropské unie,“ prohlásil Nielsen. 


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů