(VIDEO) Proč nevolit SPD?Místostarosta Chotěboře Šafránek to vysvětlil

Sociální sítě skrývají až neuvěřitelné poklady. Jako například videoklip z roku 2017 ve kterém současný místostarosta Chotěboře David Šafránek přehledně vysvětluje, proč nevolit hnutí Svobodu a přímá demokracie SPD.

Svoboda a přímá demokracie (SPD) je české politické hnutí, založené v první polovině roku 2015 poslanci Tomiem Okamurou a Radimem Fialou, kteří odešli po roztržce v poslaneckém klubu z hnutí Úsvit přímé demokracie. V programu hnutí dominuje vlastenectví (nacionalismus), projevující se zejména odporem k nelegální imigraci a islámu, a požadavek přímé demokracie ve formě odvolatelnosti politiků a soudců a referend o důležitých otázkách. Zařazení strany na pravolevém spektru je diskutováno jako sporné, leckdy bývá řazeno ke krajní pravici i levici. Často je hnutí charakterizováno jako populistické, radikální, nacionalistické či autoritářské.

Šafránek je absolventem chotěbořského gymnázia a Masarykova univerzita, obor Mezinárodní vztahy a energetická bezpečnost. Sám sebe prezentuje jako „Mladý muž (i když po třicítce už mi to nikdo nevěří) se zápalem pro politické dění, odhodlaný to změnit a začít město spravovat s jasnou vizí. “

Do místní politiky v Chotěboři vstoupil David Šafránek jako lídr koalice s názvem Pojďme To Změnit. Jedná se o koalici nezávislých kandidátů, Pirátů, TOP09 a Zelených. 

I když koalice „Pojďme to změnit“ s lídrem Davidem Šafránkem vyhrála místní volby, starostou zůstal okresní předseda ČSSD Tomáš Škaryd. Šafránkovo hnutí například hned po volbách vypnulo webové stránky (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů