Vítězné hnutí v Chotěboři vypnulo webové stránky

Uskupení Pojďme to změnit (PTZ) v Chotěboři je koalicí nezávislých kandidátů, Pirátů, TOP09 a Zelených. Pod vedením lídra Davida Šafránka získalo šest mandátů v jedenadvaceti členném místním zastupitelstvu.

Webové stránky vítězného hnutí jsou už několik měsíců nedostupné. Zbyly jen prolinky, které na odstraněné webové stránky odkazovaly.

“ Nejsme ajťáci, stránky jsem dělal v nějaké platformě, která se platila každý měsíc – na pár měsíců to bylo levnější, než nechat si ty stránky vyrobit. Ale neviděli jsme důvod je dále provozovat a platit,“ vysvětlil lídr hnutí David Šafránek.

Podle informací serveru Občasník Piráti zrušili místní organizaci Pirátů v Chotěboři, která byla součástí vítězného uskupení Pojďme to změnit. Chotěbořští Piráti Tomáš Dostálek a Roman Kubát zůstávají členy krajské organizace České pirátské strany na Vysočině.

Uskupení Pojďme to změnit pod vedením lídra Davida Šafránka slibovalo otevřenější a transparentnější fungování Chotěboře či zapojení občanů do rozhodování. Šafránek voličům například vysvětloval, proč nevolit SPD (více zde).

I přes vítězství v místních volbách se Šafránkovi nepodařilo získat křeslo starosty města. Starostou Chotěboře zůstal sociální demokrat Tomáš Škaryd. Škaryd je výrazným kandidátem ČSSD pro krajské volby. I přes porážku ve stranických primárkách obsadil třetí místo krajské kandidátky jako lídr Havlíčkobrodska.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů