Senátorem za Jihlavsko chce být právník Nielsen (PRO)

V podzimních senátorských volbách bude vyzyvatelem současného senátora Miloše Vystrčila (ODS) i právník Tomáš Nielsen. Nielsen je místopředsedou nové politické strany Právo respekt odbornost (PRO).

Tomáš Nielsen v advokacii působí od roku 2006. Předtím působil jako šéfredaktor časopisu Technologies & Prosperity a ředitel rozvoje TUESDAY Business Network. Ve své praxi se dlouhodobě věnuje internetovému a mediálnímu právu, včetně ochrany osobnosti, soukromí a osobních údajů. Přednášel na Právnické fakultě UK a na ČVUT. Je také držitelem ocenění Právník roku v oblasti IT za rok 2018 a je autorem řady publikací. Od března 2020 se věnuje problematice ochrany základních práv a svobod a principů demokratického právního státu v souvislosti s kroky vlády a dalších orgánů ČR při řešení koronavirové krize. Je spoluzakladatelem iniciativy Zdravé fórum, která sdružuje lidi požadující návrat do normálu.

Od jara 2022 je Nielsen jedním z mluvčích Charty 2022, nové platformy proti covidovým omezením. Cílem je především sjednotit skupiny, které se v posledních letech ozývají proti omezování svobody ze strany státu.

Může jít o obrázek text, kde se píše PRO

Z názorové platformy Charta 2022 pak vznikla politická strana PRO (Právo respekt odbornost) slibuje zlevnit energie, obnovit důvěru v právo a bránit lidské svobody, které byly podle ní v době epidemie covidu-19 potlačované.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů