Šestikoalice na jihlavské radnici ohlásila zásnuby, čtyřkoalice nepřežila celé minulé volební období

podání rukyV polovině minulého volebního se rozpadla čtyřkoalice na jihlavském Magistrátě a uskupení Forum Jihlava odešlo do opozice i s občanskými demokraty. Do koalice nastoupilo hnutí ANO, sociálním i křesťanským demokratům zůstaly jejich koaliční posty.

Po komunálních volbách se uskupení Forum Jihlava chopilo iniciativy a pokouší se o sestavení šestikoalice složené z Forum Jihlava, ODS, KDU-ČSL, TOP09, Strany Zelených a Pirátů.

V křesle primátorky má sedět lídryně uskupení Forum Jihlava Karolína Koubová, jejími náměstky se pak pravděpodobně stanou lídři ostatních stran: Vít Zeman (TOP09), Jaromír Kalina (KDU-ČSL), Petr Laštovička (ODS). Ve vedení města se pak může objevit jako zástupce Pirátů Eva Nováková (známá i jako Blažena Kratochvílová (více zde), nebo členka Strany Zelených Silvie Čermáková.

Po týdenním vyjednávání oznámilo Forum Jihlava koaliční zásnuby: Lídryně Koubová podepsala s Petrem Laštovičkou (ODS), Vítem Zemanem (ŽiJ) a Jaromírem Kalinou (KDU-ČSL), memorandum o spolupráci, deklarující vůli uzavřít do 26.10. koaliční smlouvu na následující volební období.

Samotný podpis memoranda o spolupráci již předtím označilo Forum Jihlava za zlomový bod koaličních jednání na kterém se rozhoduje o dalším směřování města.

Šestikoalice si dala přesně týden na uzavření koaliční smlouvy pro následující volební období. Nová koalice sestavená Forem Jihlava bude mít dvacet hlasů ze sedmatřiceti zastupitelů.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů