Zastupitelka Nováková (Žijeme Jihlavou) vedla předvolební kampaň pod cizí identitou

Lídryně jihlavských Pirátů Eva Nováková vedla předvolební agitaci pod cizí identitou jako Blažena Kratochvílová. Pod tímto pseudonymem diskutovala na sociálních sítích například se zastupitelem Miroslavem Tomancem.

Uskupení Forum Jihlava i další subjekty komunálních voleb teď budou muset jasně říci, zda-li jim vadí porušení pravidel užívání sociálních sítí. Pravidla totiž platí pro všechny stejně. Ať už jde o pravidla silničního provozu nebo pravidla používání sociálních sítí.

Zvláště pokud na sociálních sítích šířila lídryně Pirátů své politické názory pod cizí identitou (více zde). Koalice Žijeme Jihlavou toto porušení pravidel bude muset vysvětlovat svým koaličním i opozičním partnerům. Vadí? Nevadí? Celý problém je o politické kultuře a etice vedení předvolební soutěže. Je možné, že to místním politikům vadit nebude a ani nepůjde o přestupek pravidel předvolební kampaně.

Pokud totiž vedení předvolební kampaně pod cizí identitou politikům a veřejnosti nevadí, pak to bude dělat každý. Veřejné mínění lze totiž nejlépe ovlivňovat pod rouškou anonymity.

Vedení České pirátské strany tak bude muset svým voličům říci, zda-li o předvolební agitaci pod cizím jménem vědělo. A zda-li s tímto způsobem vedení předvolební kampaně souhlasilo. Celý problém pak je o etice a politické kultuře v novém volebním období.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna