Škaryd (ČSSD): Když kabaret, tak ANO!

Starosta Chotěboře a oblastní předseda ČSSD na Havlíčkobrodsku Tomáš Škaryd se ostře opřel v městském zpravodaji do opozičních zastupitelů za hnutí ANO.

Článek, kterým se prezentují místní zastupitelé hnutí ANO a sdělují našim spoluobčanům své domněnky a názory, je ukázkou politické demagogie. Namísto toho, aby se tito členové zastupitelstva aktivně zapojovali do práce pro naše spoluobčany, jen se alibisticky vyhýbají diskusím a zodpovědnosti při jednání zastupitelstva.

Již v předvolební kampani nepravdivě informovali o probíhajících a připravovaných projektech města a tato rétorika probíhá doposud. Po volbách se vždy všechny subjekty snažily být pro město přínosem, ale v tomto volebním období nastává s hnutím ANO skutečně velká změna, tak jak ji deklarovali před volbami.

Za rok a půl nepřišli s žádným návrhem na řešení konkrétní záležitosti ani se nijak nesnaží sehnat dotace, jak všude požadují. A to jde o hnutí, které má premiéra a spoustu ministrů. Ono ale něco skutečně zařídit není vůbec jednoduché a hlavně se to musí odpracovat, což pánové dosud nepoznali.

Jak se říká – kdo nezažije, neuvěří. Pro – to je v jejich silách pouze vytvářet špatnou náladu a šířit dezinformace. K bazénu a podané petici se již nebudu opakovat, neboť jste si mohli přečíst mé vyjádření k ECHU č. 3. Ke Stromovce jen velmi stručně. Primární záměr byla revitalizace zeleně, kterou jsme mohli provést za peníze, jež bychom získali z dotace od místní akční skupiny a nemuseli bychom tyto nutné práce platit z vlastního rozpočtu. Je zpracovaný projekt, jenž detailně popisuje, které stromy je nutné pokácet a kolik se jich opět vysadí.

Věřte, že těch nových bude více než těch smýcených. Součástí projektu jsou i pěšinky s místy pro odpočinek, třeba pro pacienty rehabilitačního ústavu nebo pro důchodce z nového domova seniorů. Tento domov by měl být dokončen do konce letošního roku a vedla k němu velmi dlouhá a trnitá cesta. Několik let jsme se snažili získat dotace pro výstavbu vlastního domova, na který byla již zpracovaná studie. Dotace by nám pokryla pouze 10 až 15 % celkových nákladů na výstavbu, které předběžně činily cca 200 miliónů Kč.

Příprava výstavby domova seniorů a průběh všech jednání jsou na samostatný článek, který napíšu třeba pro některé další číslo ECHA. Jen bych chtěl ujistit, že domov se staví pro občany našeho města, místních částí i blízkého okolí a finanční částka za pobyt bude srovnatelná s okolními domovy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů