(VIDEO) Poslední jednání primátora Ryšky se sousedy z Tyršovy ulice o demolici Horácké arény

 Primátor Jihlavy Petr Ryška se osobně sešel s obyvateli Tyršovy ulice, která bude zřejmě nejvíc bezprostředně dotčena výstavbou Horácké multifunkční arény a především demolicí stávajícího zimního stadionu.

Už samotné uvítání sousedů se neslo ve slavnostním duchu, kdy delegaci uvítal před vchodem manažer výstavby arény David Beke.

Může jít o obrázek 5 lidí

  Před zahájením jednání poskytl krátké vyjádření právník a mluvčí sousedů Jaroslav Homolka.

Primátor Jihlavy Petr Ryška se na sousedy obrátil osobním dopisem s pozváním k jednání na radnici.

„Chci s lidmi jednat osobně a chci mít jistotu, že mají  všechny informace a dobře je chápou. A chci, aby se ke všem dostaly nezkresleně také všechny nabídky ze strany města. Myslím, že jsme nabídli vše, co nám v současnosti legislativa a naše možnosti dovolují. Chci také osobně slyšet o konkrétních obavách i potřebách každého z obyvatel domů, kteří mohou být negativně ovlivněni hlukem, vibracemi nebo prachem při demolici a následné výstavbě nové haly,“ uvedl Petr Ryška.

„Po středečním večeru bychom mohli mít jasno v tom, zda se s obyvateli a jejich právníkem domluvíme nebo ne a o výsledcích jednání budeme informovat na veřejně přístupné tiskové konferenci,“ doplnil primátor s tím, že nechce nikoho přesvědčovat nebo k něčemu nutit, ale chce jen otevřeně a nezkresleně poskytnout všechny dostupné informace.

AKTUALIZOVÁNO: První informace o výsledku jednání najdete přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů