VÍME PRVNÍ: Jihlava našla se sousedy společnou cestu k výstavbě Horácké arény

Více než desítka sousedů z Tyršovy ulice přišla na večerní jednání s primátorem Jihlavy Petrem Ryškou a manažerem výstavby Horácké arény Davidem Beke. Jedání trvala do pozdních večerních hodin.

Obě strany uvalily na výsledek jednání hluboké informační embargo.

Může jít o obrázek 8 lidem a ulici

„Našla se společná cesta,“ sdělil dobře informovaný zdroj z politických kuloárů, který nepřál být jmenován vzhledem k nastolenému informačnímu embargu.

Od rána jednali radní města Jihlavy, výsledek jednání má být oznámen až na odpolední tiskové konferenci. Tisková konference je poprvé veřejná, otevřená především samotným sousedům z Tyršovy ulice. Jejich právní zástupce a mluvčí poskytl krátké vyjádření před začáfkem večerního jednání na Magistrátě.

Demoliční výměr na současný zimní stadion měl platnost do konce loňského roku a protože skončila jeho platnost už jej nešlo prodloužit. Šance využili sousedé z Tyršovy ulice a předložili požadavky ohledně hluku při demolici a výstavbě. Pro soubor požadavků sousedů se vžil lidový název „nová okna“. Nová okna by nejlépe řešila požadavky sousedů, ovšem z pohledu města Jihlavy šlo o nebezpečný precedens do budoucna.

Požadavky sousedů na nedělní klid a snížení hluku postavily město Jihlava jako investora do složité situace, kdy musí zasmluvnit pracovní tempo na stavbě arény.

AKTUALIZOVÁNO: Oficiální videozáznam o připravovaných milionových kompenzacích z tiskové konference přímo zde. O tom, jak sousedé vytěžili miliony z posledního velkého problému před začátkem demolice čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů