Z posledního problému před výstavbou miliardové arény vytěžili sousedé miliony

Statutární město Jihlava se dostalo nikoliv zcela vlastní vinou do zapeklité situace: harmonogram přípravy miliardové stavby Horácké arény se nepodařilo dodržet a propadla platnost demoličního výměru.

Město Jihlava muselo požádat o nový demoliční výměr Stavební úřad. Do řízení se přihlásili sousedé a předložili celou řadu námitek. Vyřešení námitek úřední cestou vyžadovalo především čas, který citelně chyběl.

A tak začalo jednání právníka sousedů Jaroslava Homolky s manažerem výstavby a radním města Davidem Beke (ODS). Sousedé vyhandlovali souhlas s miliardovou investicí za finanční kompenzaci pro každý z domů v Tyršově ulici. Mimořádné zastupitelstvo Jihlavy by mělo schválit milion do fondu oprav každého Společenství vlastníků bytových jednotek. Co si pořídí za městské peníze je už jejich věc.

Podobná situace je naprosto výjimečná. Za normálních okolností a normálního sledu událostí by se o požadavku sousedů na milionovou kompenzaci nikdy nejednalo. Jenže na normální postup nemá město Jihlava dostatek času.

Se skřípěním zubů tak budou muset zastupitelé zvednout ruku pro smírnou dohodu. Jenže může dojít ke komplikaci: Může se objevit podmínka zastupitelů schválit dohodu se sousedy teprve ve chvílli, kdy budou veškeré námitky zcela staženy. V ovzduší vzájemné nedůvěry sousedů a radnice to může být docela problém.

AKTUALIZOVÁNO: O posledním jednání sousedů z Tyršovy ulice čtěte přímo zde. O přípravě námitek přímo zde. Advokát Homolka se snažil vstoupit do místní politiky jako lídr uskupení „Jihlava srdce“ (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů