(VIDEO) Jihlava chystá milionové kompenzace pro sousedy z Tyršovy ulice

Stažení námitek sousedů z Tyršovy ulice bude stát Statutární město Jihlava několik milionů korun. Každý dům jako Společenství vlastníků jednotek má dostat na bankovní konto milionovou kompenzaci. Z této kompenzace má být uhrazena opatření proti hluku v jednotlivých bytech.

Může jít o obrázek 3 lidé

„Další opatření proti imisím jsou pro obyvatele Tyršovy ulice nezbytností aby se mohlo stavět v režimu 24/7 jinak by skutečně bylo ohroženo jejich zdraví, většina obyvatel má ložnice do Tyršovy ulice, vysvětlil jejich právní zástupce Jaroslav Homolka.

Balík opatření má schvalovat mimořádné zastupitelstvo města Jihlavy počátkem května.

Město Jihlava se necítilo být požadavky sousedů vydíráno a sousedé necítili jednání města jako arogantní. Na mimořádné tiskové konferenci to uvedl primátor Jihlavy Petr Ryška (ODS) a mluvčí sousedů Jaroslav Homolka.

Dá se očekávat, že přímou podmínkou vyplacení milionových kompenzací bude okamžité stažení připomínek sousedů. Statutárnímu městu Jihlava jde doslova o každý den, kdy začátek stavebních prací by mohl být už v červenci. Stavební firma má zhruba měsíc času na přípravu staveniště, podpis smlouvy Jihlavy se stavební firmou Gemo se očekává po květnovém mimořádném zastupitelstvu.

AKTUALIZOVÁNO: O tom, jak sousedé vytěžili miliony z posledního velkého problému před začátkem demolice čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů