Soud nekomentoval prohlášení „nespokojené“ manželky lídra Dvořáka (TOP09)

Součástí návrhu koalice Pro TOP Vysočinu krajskému soudu v Brně na přepočet volebních lístků bylo i svědectví Lenky Dvořákové z Dolní Cerekve. Podle informací Občasníku jde o osobu blízkou lídrovi koalice, dokonce snad o jeho manželku.

Manželka starosty Dvořáka měla být jedním z nespokojených voličů, kteří podali svědectví jako podklad pro soudní stížnost. což může vzbuzovat pochybnosti o způsobu získávání oznámení od jednotlivých voličů.

Je tak zvláštní, že k chybě mělo dojít také v obci Dolní Cerekev, kde je starostou právě lídr kandidátky Pro TOP Vysočinu, Ing. Zdeněk Dvořák. Podle názoru jednoho z účastníků protistrany soudního řízení o neplatnost voleb se nabízí také otázka, zda nemohlo dojít v období od 3. 10. 2020 do 16. 10. 2020 k manipulaci s volební dokumentací.

Soud se ovšem nehodlal blíže vyjadřovat ke spekulacím o tom, nakolik mohla koalice Pro TOP Vysočinu „účelově“ získat příslušná prohlášení od osob, které jsou blízké jeho kandidátům. Soud se v tomto ohledu spoléhá na to, že příslušná prohlášení jsou skutečně „čestná“ a nehodlá bez jasných indicií nikomu přisuzovat nekalé úmysly a praktiky. Nadto lze považovat i za logické, že navrhovatel (resp. jeho jednotliví kandidáti) příslušná prohlášení získá spíše od osob, které jsou mu známé, od nichž může přímo získat zpětnou vazbu o jejich volbě, a které mají např. i skrze vazbu na jednotlivé kandidáty užší „angažovaný“ postoj k daným volbám, než od „anonymních“ voličů.

V soudním verdiktu soud konstatoval určité protizákonnosti, výsledek krajský voleb je ale platný (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů