VÍME PRVNÍ: Očkovací centra Vysočiny vzniknou ve velkých objektech

Přípravy Kraje Vysočina na hromadné očkování obyvatelstva vakcínou úspěšně pokračují. Podle informací Občasníku vzniknou na Vysočině očkovací centra v pěti bývalých okresních městech Vysočiny.

V Jihlavě má být očkovací centrum umístěno v objektu Teniscentra u Českého mlýna. Je zde k dispozici krytá nafukovací hala s tenisovým kurtem.

Ve Žďáru nad Sázavou přichází do úvahy kulturní dům, zimní stadion nebo nafukovací hala. Výběr konkrétního místa bude ještě upřesněn.

V Pelhřimově přichází do úvahy kulturní dům nebo některá ze sportovních hal ve městě.

V Havlíčkově Brodě může být očkovací centrum umístěno v hotelu U Slunce, který je určen k demolici.

V Třebíči bude očkovací centrum umístěno v sále kulturního domu Fórum na Masarykově náměstí.

Od poloviny ledna má být spuštěn rezervační systém pro obyvatele nad osmdesát let, od února pak pro všechny občany. V momentě rezervace očkování vyplní pacient stručný dotazník, ve kterém uvede nejen základní identifikační údaje (jméno, věk, rodné číslo, zdravotní pojišťovna), ale také základní informace o svém zdravotním stavu. Zároveň si vybere očkovací centrum, ve kterém se chce nechat naočkovat.

Systém automaticky vyhodnotí vhodnost pacienta, především rizikovost jeho zdravotního stavu. V momentě, kdy bude nedostatek očkovacích látek pro všechny zájemce, bude dána přednost rizikovým pacientům.Rezervace bude probíhat na oba očkovací termíny najednou s odstupem čtrnácti dnů.

Po příchodu do očkovacího centra obdrží zájemce o očkování informaci o očkování a očkovací látce, jejíž vzor připraví ministerstvo zdravotnictví a který bude dán k dispozici všem očkovacím místům. Zájemce má právo klást doplňující otázky. Pokud následně vysloví souhlas, bude provedeno očkování a souhlas zaznamenán. Přílohou informovaného souhlasu budou základní informace o dané očkovací látce.

Lékař či zdravotní sestra aplikují po podpisu informovaného souhlasu, očkovací látku pacientovi. Ten bude poté požádán o setrvání v čekárně, či dalších k tomu vyhrazených prostorách po dobu třiceti minut. Po proočkování bude pacientovi vystaven doklad o provedeném očkování, který bude v průběhu času nahrazen EU průkazem.

V očkovacím centru bude jeden lékař dozorovat dvě zdravotní sestry za podpory dvou administrativních pracovníků. Tato základní jednotka pak bude představovat dva očkovací týmy.

AKTUALIZOVÁNO:

Dopis hejtmana Schreka zdravotníkům čtěte přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů