Soudný den krajské koalice o milicionáři Pavlíkovi (ANO) přijde v září

PavlíkSoudný den krajské koalice na Vysočině přijde v polovině září. Okresní soud začne řešit žalobu náměstka hejtmana Josefa Pavlíka na jeho členství v Lidových milicích, ozbrojené složce Komunistické strany Československa (KSČ). Do Lidových milicí vstoupil Josef Pavlík roku 1987, v lednu 1989 byl povýšen do hodnosti „velitel družstva“, což je ekvivalent vojenské hodnosti svobodník.

Krajský lídr hnutí ANO Josef Pavlík zatajil i své členství v KSČ, které přiznal až po krajských volbách. Informace o členství v Lidových milicích se objevila při prověřování jeho možného členství v KSČ. Informace o členství v Lidových milicích je v dokumentu podepsaném tehdejším tajemníkem OV KSČ Havlíčkův Brod.

Ve své soudní žalobě Pavlík vysloveně zpochybňuje hodnověrnost dokumentů KSČ a naopak tvrdí, že „materiály KSČ nemají postavení zjevené pravdy, ale naopak jsou často nedůvěryhodné, protože manipulace a lež sloužily jako nástroj udržení totalitní moci“.

Naléhavý právní zájem je dán u náměstka Pavlíka podmínkou Občanské demokratické strany (ODS), která podmínila setrvání v krajské koalici podáním občanskoprávní žaloby. Stejně učinili i krajští zastupitelé hnutí ANO.

Jako svědci mohou u soudu vystoupit poslanec a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek (ČSSD), senátor Miloš Vystrčil nebo poslanec a vysočinský předseda hnutí ANO Josef Kott.

Soudem může být předvolán i předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Soud s náměstkem Pavlíkem může skončit i politickým rozpadem krajské koalice složené na Vysočině z představitelů ČSSD, hnutí ANO, ODS a Starostů pro Vysočinu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů