Sousedský souboj o stavební randál demolice arény

Všeobecné utrpení z demolice Horáckého zimního stadionu bude většího či menšího rázu.

Požadavek na nižší hlučnost stavebních prací s sebou nese i požadavek na nižší tempo stavebních prací. Sousedem zimního stadionu jsou střední a vysoké školy, které budou mít letní prázdniny.

Vysoké tempo demolice by dávalo šanci odstranit většinu stavby v době školních prázdnin a dovolených, kdy většina obyvatel opustí domovy a vyrazí mimo město na dovolenou.

Najít společnou řeč sousedů a sladit jejich požadavky na životní pohodu v době demolice a výstavby nebude rozhodně jednoduché. Každý kompromis někoho více či méně omezí.

Rychlé pracovní tempo demolice i výstavby nové multifunkční arény znamená ve finále nižší nepohodu než kompromisy v podobě omezení způsobu demolice a výstavby.

Blíží se okamžik zahájení demolice v době školních prázdnin a dovolených, který nabízí možnost vyššího pracovního tempa stavebních dělníků. Před denním hlukem stavby se dá uniknout lépe v létě než na jaře či podzim. Pomalejší tempo demolice v sobě nese i riziko přežít hluk ze staveniště ve školních učebnách déle, než bylo nezbytně nutné.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů